JURA – jedyna firma na świecie, która koncentruje się wyłącznie na automatycznych ekspresach do kawy.

Szwajcarska firma JURA Elektroapparate AG pracuje nad udoskonalaniem ekspresów do kawy od 1931 roku i jest to jej jedyny przedmiot działalności. Dlatego cieszy się renomą specjalisty w tej branży. Automatyczne ekspresy do kawy JURA są znane z najwyższej jakości parzonej kawy z prostoty obsługi i doskonałego wzornictwa. Firma JURA tradycyjnie dba o precyzję, jakość, innowacyjność oraz doskonały serwis i zrównoważony rozwój we wszystkich swoich działaniach.

Będąc pionierem w branży automatycznych ekspresów do kawy firma Jura utrzymuje swoją pozycję lidera od lat 80-tych w dostawie i obsłudze ekspresów do kawy dla biur i gastronomii.

Siedziba firmy znajduje się w Niederbuchsiten, w Szwajcarii. Tradycyjna szwajcarska marka osiągnęła globalny zasięg. Firma JURA jest reprezentowana w Niemczech, Austrii, Holandii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australia, Hiszpania, Szwecja, Polsce i Azji Południowo-Wschodniej przez swoje firmy handlowe i spółki joint-venture.

Co wyróżnia automatyczne ekspresy do kawy JURA?

 • 1 - najlepsza jakość parzonej kawy
 • 2 - prostota i komfort użytkowania
 • 3 - dodatkowe akcesoria
 • 4 - doskonałe wzornictwo
 • 5 - rozwój i ekologia w firmie
1

Ekspresy automatyczne Jura są gwarantem najlepszej jakości parzonej kawy

Kawa jest napojem, który można podawać na wiele sposobów ale niezależnie od przepisu o jej ostatecznym smaku i aromacie zawsze decyduje sposób zaparzania.

70 inżynierów z firmy JURA jest skoncentrowanych wyłącznie na udoskonalaniu procesu parzenia kawy w automatycznych ekspresach. Jedynym ich celem jest otrzymanie idealnego napoju ze świeżo mielonych ziaren za pomocą jednego przycisku. Wydobycie optymalnego smaku i aromatu jest możliwe dzięki nowoczesnej technologii wprowadzanej w automatycznych ekspresach do kawy Jura. Najnowszym osiągnięciem w firmie Jura jest rewolucyjny proces impulsowego parzenia kawy (P.E.P. ®) niezwykle skuteczny sposób na wydobycie nieznanego wcześniej pełnego aromatu kawy nawet przy szybkim przyrządzaniu kawy o dużych objętościach.

2

Maksymalna prostota obsługi i komfort użytkowania w ekspresach automatycznych Jura Professional

Ekspresy automatyczne JURA Professional są tak skonstruowane aby zapewnić maksymalny komfort użytkowania. Proces parzenia kawy jest w pełni zautomatyzowany. Możliwość programowania ustawień i zapisywania przepisów na ulubione kawowe napoje pozwala uzyskać ulubioną kawę po wciśnięciu jednego przycisku jest to dużym atutem w biurach i gastronomii. Na komfort użytkowania składa się również automatyzacja procesu czyszczenia i konserwacji ekspresu do kawy. Nakład pracy jest minimalny dzięki automatycznym systemom czyszczenia, płukania i odkamieniania. Przerwy w pracy niezbędne na konserwację są skrócone do minimum.

3

Idealny ekspres do kawy JURA Professional dzięki dodatkowym akcesoriom

Dzięki dodatkowym akcesoriom można stworzyć idealny ekspres do kawy spełniający wszystkie indywidualne potrzeby. Do dyspozycji są : podgrzewacz do filiżanek, chłodziarka do mleka, system poboru opłat, możliwość podłączenia stałego dopływu wody czy odprowadzanie fusów bez nakładu pracy.

4

Ekspresy do kawy JURA są przykładem doskonałego wzornictwa

Ekspres do biura, kawiarni czy restauracji nie jest jedynie maszyną do zaparzania aromatycznego napoju, jest elementem wystroju wnętrza a nawet czynnikiem wpływającym na atmosferę pomieszczenia. Z tego powodu wzornictwo jest ważnym elementem, o którym nie można zapominać wybierając swój idealny ekspres do kawy. Firma JURA poświęca wiele uwagi unowocześnianiu i doskonaleniu wyglądu swoich ekspresów. Kształty i materiały odzwierciedlają nowoczesne technologie zawarte wewnątrz ekspresów automatycznych JURA. Precyzja obróbki świadczy o kunszcie projektu. Ekspresy Jura były wielokrotnie nagradzane za doskonałe wzornictwo.

5

Dbałość o zrównoważony rozwój i ekologię w firmie JURA

Troska o środowisko naturalne, oszczędne wykorzystanie zasobów, ekologiczną produkcję ma firmie JURA długą tradycję. Nie tylko proces produkcji jest ekologiczny, również końcowy produkt jest tak zaprojektowany i wykonany aby służył jak najdłużej, zużywał minimum energii i nie generował zbędnych odpadów. Nawet pierwszy z ekspresów serii IMPRESSA w latach 90tych był już wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania.  Opatentowany przełącznik Zero Energy Switch pozwala oszczędzać energię również  w trybie czuwania. Długa i przyjemna eksploatacja ekspresów do kawy JURA przeciwdziała kulturze wyrzucania. Produkowane przez  firmę JURA ekspresy automatyczne pozwalają przygotowywać różnorodne napoje kawowe dopasowane do indywidualnych upodobań w sposób bardzo szybki i prosty z wysoką efektywnością energetyczną. Używanie kawy ziarnistej, cały proces jej przygotowania oraz czyszczenia i konserwacji ekspresu do kawy jest zoptymalizowany tak aby nie tworzyć zbędnych odpadów.

Troska o komfort klienta. Serwis JURA na całym świecie.

Firma JURA produkuje ekspresy automatyczne charakteryzujące się trwałością i długowiecznością. Uzyskanie serwisu nawet po wielu latach nie stanowi problemu.

Ciągłość produkcji i dbałość o rozwój sieci centrów serwisowych JURA oraz autoryzowanych serwisów zapewnia użytkownikom spokój i gwarancję pomocy nawet po wielu latach użytkowania ekspresu do kawy.

Różnorodność rozwiązań do parzenia kawy firmy JURA

Ekspresy JURA Professional do użytku w biurach, miejscach pracy, punktach usługowych, hotelach, kawiarniach, restauracjach dostarczają doskonałą kawę parzoną za przyciśnięciem jednego guzika w sposób szybki i wydajny. Zapewniają znakomity stosunek ceny do wydajności.

Automatyczne ekspresy do kawy JURA do gospodarstw domowych zachwycają komfortem użytkowania, wzornictwem i niepowtarzalną jakością parzonej kawy

kawa_manuel

Co składa się na doskonałą kawę?

 • Aby otrzymać idealną kawę trzeba wykorzystywać wyłącznie najlepsze składniki.
 • Jeśli mamy do dyspozycji absolutnie najlepszą kawę espresso i idealną piankę mleczną możemy przyrządzić perfekcyjny dowolny napój kawowy.
 • Jest to podstawowa reguła dobrze znana w najlepszych kawiarniach i restauracjach.
 • Ekspresy automatyczne JURA Professional dostarczają nam obu tych składników.
Najlepsza aromatyczna kawa

Firma JURA doprowadziła proces parzenia kawy do perfekcji. Najlepsza aromatyczna kawa espresso powstaje dzięki rewolucyjnemu procesowi impulsowego parzenia kawy (P.E.P.®). Podczas przyrządzania kawy ristretto i espresso gorąca woda jest przetłaczana przez mieloną kawę impulsowo, w krótkich odstępach czasu, co gwarantuje maksymalny aromat również w przypadku szybko przygotowywanych napojów. Czas ekstrakcji kawy musi pozostać idealny niezależnie od ilości przygotowywanego napoju jest to możliwe dzięki dodatkowemu

Zawsze doskonała pianka mleczna i mleko

Firma JURA stosuje w swoich automatycznych ekspresach do kawy innowacyjną technologię dysz dzięki której można zawsze otrzymać idealną delikatną piankę mleczną. Proces przestawienia z mleka na piankę jest automatyczny. Temperatura mleka i pianki jest regulowana co umożliwia otrzymanie różnorodnych kawowych napojów za pomocą jednego przycisku.

Intuicyjna obsługa ekspresu do kawy

Automatyczne ekspresy do kawy Jura pozwalają przygotować ulubiony napój za pomocą jednego przycisku. System obsługi ekspresu jest przemyślany, możliwości programowania, technologia RIFD i aplikacje na telefony komórkowe pozwalają intuicyjnie sterować ekspresem i dopasować go do indywidualnych potrzeb.

Zdalna zmiana parametrów kawy z automatycznego ekspresu Jura dzięki aplikacji na smartfona i tablety

Aplikacje przygotowane przez firmę JURA rewolucjonizują sposób przyrządzania kawy. Każdy użytkownik automatycznego ekspresu do kawy JURA wyposażonego w funkcję Smart Connect może wygodnie zmieniać ustawienia swojego ulubionego napoju za pomocą smartfona czy tabletu. W aplikacji można zapisywać osobiste preferencje co ułatwia powtarzanie parzenia ulubionego napoju. Wszystko odbywa się w sposób intuicyjny. W dowolnym czasie można wybierać i ustawiać preferowane parametry kawy tak by uzyskać doskonały napój i wykonać go za pomocą wciśnięcia jednego przycisku.

Ekspresy z technologią automatycznego wykrywania filtra

Najnowsza generacja ekspresów automatycznych i filtrów potrafi komunikować się ze sobą.  Technologia RFID umożliwia połączenie radiowe miedzy ekspresem a wkładem filtra. Filtr jest wykrywany automatycznie. Użytkownik nie musi się martwić o ustawienia. Zastosowanie filtrów jest teraz proste i bezpieczne.

big_impressa_xf50_classic

Wielokrotnie nagradzone wzornictwo ekspresów automatycznych JURA

Szwajcarskie wzornictwo jest cenione na całym świecie za wartości takie jak staranność, jakość, trwałość, ponadczasowość. Firma JURA  i jej produkty mogą być doskonałym przykładem tych cech.

Automatyczne ekspresy do kawy JURA były wielokrotnie wyróżniane  międzynarodowymi nagrodami za wzornictwo. Od początku istnienia firmy JURA jej ekspresy do kawy to nie tylko doskonale maszyny do przyrządzania idealnego napoju ale również piękne i stylowe przedmioty dekorujące wnętrze. Ich obecność wyraża dobry gust użytkownika.

Jasny język projektowania

Projekty firmy JURA są harmonijne i atrakcyjnie proste.

Wyraziste linie i jasno zarysowane powierzchnie podkreślają szlachetność użytych materiałów. Solidność i trwałość wykonania uwypuklają elegancję i styl, który przetrwa próbę czasu i krótkotrwałe mody.

Szwajcarska precyzja i szlachetne materiały w ekspresach JURA

Ekspresy automatyczne JURA są produkowane ze szwajcarską precyzją. Firma wykorzystuje do swoich projektów szlachetne materiały. Jakość wykonania zachwyca dokładnością. Piękno i walory dotykowe widać w każdym detalu. Imponujący przykład: Elementy przednie i górne nowego modelu Z6 wykonane są z masywnych, grubych na 3 mm płyt aluminiowych o uszlachetnionej powierzchni.

Ekspresy automatyczne JURA Professional zdobywają wielokrotnie międzynarodowe nagrody za wzornictwo, co dokumentuje ich ponadczasową elegancję i styl.

header_jura-roger-federer

Ambasador marki JURA Roger Federer

Roger Federer, wielokrotny zwycięzca Wielkiego Szlema, reprezentuje firmę JURA jako ambasador marki, tak w Szwajcarii, jak i w innych krajach, aby propagować wspólne wartości na całym świecie:

 • wydajność
 • precyzję
 • prestiż i zamiłowanie do najwyższych standardów